SimTim-технология: особливості та переваги

(11-10-2010 22:59) 

Що таке стійкий психологічний тип (соціонічний тип), як він формується і як впливає на наше життя: нове, більш точне розуміння.

Які фактори, крім соціонічного типу, впливають на розвиток і самореалізацію особистості.

SimTim-технологія: особливості та переваги

1. Пропонована технологія народилася як творчий синтез відкриттів у найрізноманітніших галузях пізнання: глибинної психології з її численними школами, соціоніки, різних теорій і класифікацій особистості, блискучого інтегрального підходу К.Вілбера, теорії систем, синергетики, філософії, соціології, етнології, культурології, фізики, менеджменту, системної медицини та багатьох інших.

2. Від звичайної та глибинної психології, а також мистецтва управління персоналом наша технологія відрізняється тим, що визначає не тільки поточний, поверхневий або ж тимчасовий стан психіки й особистості, а починає саме зі стійких - вроджених і набутих у ранньому віці - психічних властивостей, чітко відокремлюючи їх від функціональних станів, ступенів духовного та особистісного розвитку, психічного здоров'я, соціальних ролей і т.п. Багато з того, що в психології і менеджменті вважається загальними закономірностями будь-якої психіки, насправді працює по-різному в різних стійких психологічних типів, а також у різних народів та культур.

3. Іншою перевагою SimTim-підходу є наявність розроблених формалізованих моделей для опису структури психіки і особистості, їх стану та розвитку, а також максимально швидка, спрощена методика типування та психодіагностики, яка разом з тим базується на теоретично обгрунтованих та емпірично підтверджених закономірностях. Саме цим пояснюється перша частина назви SimTim - системно-інформаційне моделювання. І все це при значно більшій точності, ніж у соціоніці та при більш цілісному і широкому охопленні всієї особистості, міжособистісних стосунків та врахуванні конкретного культурного середовища.

4. Від соціоніки ми відрізняємось за цілою низкою найважливіших фундаментальних питань як теоретичного, так і практичного характеру. Сприйнявши те, що є незаперечним досягненням соціоніки - теорію інформаційних аспектів і метод формалізованих моделей - ми доклали багато зусиль, щоб виправити її численні помилки і заповнити окремі прогалини. Перш за все, нами були по-новому переосмислені й розроблені поняття психологічного типу, особистості, відносин, психологічної сумісності, залежності, побудовані принципово нові авторські моделі психіки та особистості з залученням досвіду і точних результатів, отриманих у глибинній психології, інтегральному підході К.Вілбера, введені нові базові поняття, які розв’язують суперечності і проблеми соціонічної теорії та практики (енергоінформаційний фільтр, енергоінформаційна матриця, вроджена ЕІМ, адаптивна ЕІМ, актуалізована ЕІМ, архетипічно-функціональні блоки та ін). Крім того, зруйновано штучні перегородки, що відокремлюють соціоніку від академічних областей знання про людину і суспільство, ведеться постійна робота з об'єднання Sim-підходу з методами глибинної психології, релігією, інтегральним підходом К. Уилбера, різними тестовими методиками на Заході, технологіями управління персоналом, системною медициною і т.і.

5. Від інтегрального підходу К.Вілбера наша технологія відрізняється головним чином теорією стійких психологічних типів та залученням формалізованих моделей для опису особистісного розвитку. Ми виходимо з уявлення про неоднакові здібності людей різного сталого протягом життя типу до того чи іншого виду розвитку. Тому вважаємо завищеним оптимізм К.Вілбера з приводу універсальності і доступності будь-якого виду розвитку, його механізму і шляхів для будь-якої людини.

6. І, нарешті, остання особливість (за рахунком, але не за важливістю!). Наша технологія дає можливість створювати і розширювати Мережу Достовірного Знання (достовірного в точно встановлених межах), кожного разу аналізуючи психічну структуру «експертів» та соціального середовища, від яких отримано інформацію, а також ступінь їх розвитку в тому чи іншому відношенні. Точне визначення стійкої психічної структури відомих людей минулого (таке для Sim-підходу цілком під силу) дає більш надійний критерій оцінки всього, що вони внесли в загальнолюдську чи яку-небудь національну культуру. А це справді безцінне джерело для створення Мережі Достовірного Знання.

7. Друга частина назви SimTim - типологічно-інформаційний менеджмент - означає практичну спрямованість нашої технології, всебічне врахування психологічних типів та профілів особистісного розвитку в повсякденному житті. На наш погляд, у сучасному світі менеджмент слід розуміти перш за все як особистий самоменеджмент, який у широкому сенсі є мистецтвом управління своїм життям серед людей. Оскільки в будь-якій сфері головним чинником є психіка, - індивідуальна і колективна - її стійкі та змінні параметри, то ефективний самоменеджмент неможливий без певного рівня загальної психологічної культури. Добре, якщо у людини є вроджені здібності для успішного життя у тому чи іншому суспільстві: тоді самоменеджмент відбувається без особливих зусиль, непомітно, наче сам собою. Але якщо стійке ядро особистості не може «зістикуватися», адаптуватися до свого оточення, ближнього чи дальнього, до суспільства в цілому, до інших частин своєї ж особистості, то все ж не варто засмучуватися і падати духом. SimTim-технологія завжди прийде на допомогу і підкаже оптимальні шляхи вирішення особистих проблем. З іншого боку, методологія SimTim може бути ефективним інструментом і в області управління персоналом, ведення переговорів та багатьох інших сферах бізнесу й управління.

Back to top

карта сайта